pühapäev, 9. aprill 2017

Igasse politseiautosse kallikaru

Eelmise laupäeva Järva Teatajast lugesin, et Hooandjas on käima lükatud heategevusprojekt "Igasse politseiautosse kallikaru" . Kuna lapsed pangaülekannet teha ei saa, aga võib-olla tahaksid oma taskurahast natuke kallikarude ostmist toetada, siis tuli mõte korraldada koos oma klassi lastega koolis raha kogumise kampaania.

Saatsin projekti läbiviijatele kirja küsimusega, et kas saaksime oma kogutud raha ka sularahas üle anda. Tegevjuht Kaur vastas, et kuna ta liigub päris palju Tallinna ja Tartu vahet, siis on ta valmis ise koos kallikarudega meile külla tulema :)

Mõeldud, tehtud - asusime tegutsema. Kõigepealt arutlesime lastega, mis asi on üldse heategevus, kuidas seda teha saab ja kellele ning kas kellelgi on isiklikku kogemust jagada. Selgus, et nii mõnigi meie klassi laps on juba ka ise heategevuseks raha annetanud. Rääkisime ka sellest, kui suur võiks üks rahaline annetus olla. Arutluse käigus tuli välja, et annetus võib olla kasvõi ainult 5 senti, aga kui see tuleb suurest soovist head teha ja seda teevad paljud inimesed, siis kokku saab ju väga suure hulga raha :)

Raha kogumiseks on aga vaja kassat. Saime need õpetaja Maris`elt, kes oli omakorda need saanud tööõpetuseõpetaja Mati`lt, kes oli kunagi ammu tunnis lasknud vanematel poistel kassad valmistada. Aitäh teile!Järgmise etapina arvasid lapsed, et peaks tegema mingi kuulutuse, et ka teised saaksid soovi korral raha annetada. Eelnevalt rääkisime jälle läbi, et mis on see oluline info, mis peaks plakati peal kirjas olema, mis pildid seal võiksid olla. Uurisime ka internetist ja oma koolistendilt erinevaid kuulutusi. Natukene veel planeerimist ja asusimegi tööle.
Aega läks kolm tundi, aga valmis nad said. Ise oleme väga rahul ja uhked :)

Nüüd jääme ootama lahkeid heategijaid ja kohtumist Kallikaru endaga ;)

õpetaja Triin

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar