26.september on Järva-Jaani valla ametlik sünnipäev. Sel puhul kogunesime teise tunni ajal aulasse, kus endine vallavanem, aga praegune geograafiaõpetaja Toomas tegi meile lühikese ülevaate valla saamisloost, valla lipul ja vapil kasutatud sümbolite tähendusest ning endistest ja praegustest vallavanematest ja volikogu esimeestest. Oli väga informatiivne tund, selle eest suur tänu õpetaja Toomasele.
Saime kätte ka valla 25.aastapäevale pühendatud sügismatka diplomid. Meie klassi parimad küsimustele vastajad olid:
Valla sünnipäeva raames toimusid kolmapäeval, 28.septembril, veel ka vigurvõistlused. Meie võistlesime koos lasteaia ning 2.- 4.klassi õpilastega. Igat klassi pidi esindama 4-liikmeline võistkond, ülejäänud õpilased olid kaasaelajad ja ergutajad. Meie klassi esindasid Kertu, Diane, Telle-Riin ja Patrick:
1. linaga palli üle võrgu viskamine- 4-liikmeline võistkond võtab lina 4 otsast kinni. Lina peale asetatakse pall ning meeskonna ülesanne on pall saada üle võrgu. Võitjaks osutub see, kes 2 minuti jooksul saab kõige rohkem kordi palli üle võrgu.
2. silmad kinni jalgpalli väravasse toimetamine- 2-liikmelisest võistkonnast ühel seotakse silmad kinni ning talle antakse pall. Teine võistkonna liige peab hääle abil juhendama oma kaaslase läbi tähistega kaetud raja väravani. Võidab see meeskond, kes esimesena on ülesande sooritanud.
3. lusika peal võrkpalli kandmine- 4-liikmeline võistkond peab üks haaval kandma palli lusika peal läbi tähistega märgitud raja. Võitjaks osutub see võistkond, kelle 4 liiget suudavad seda kõige kiiremini teha.
Tegelikult oli kavas veel üks ala, aga ajapuudusel meie seda ei teinud.
Peale õpilaste toimusid samad võistlused ka õpetajatele, vallatöötajatele ja lasteaiaõpetajatele. Meeleolukaid pilte vigurvõistlustelt võib näha siit.
Ja nüüd siis kokkuvõte mööduvast nädalast, mis meil möödus leivanädala tähe all.
Kuna ise pidin esmaspäeval olema koolitusel, siis alustas leivanädala tundidega direktor Raigo, kes mind sel päeval asendas. Koos tutvuti viljapõllul kasutatavate tööriistadega, räägiti erinevatest töödest, mida tuleb teha selleks, et leib lauale jõuaks, uuriti tuntumaid teravilju, seletati leivaga seotud vanasõnu ning joonistati pildiseeria leiva saamisest lauale.
Teisipäeval palusin lastel kooli kaasa võtta paar kääru oma lemmikleiba koos pakendiga. Leivad lõikasime tükkideks, et kõik saaksid erinevaid leibasid maitsta ning hiljem kirjutasime ka lühikese jutu oma lemmikleivast.
Lisaks tavalisele leivale oli Arturi ema meile saatnud veel ka isetehtud küüslauguleibasid, mis kadusid kõhtu nagu soojad saiad. Suur-suur aitäh!
Leivanädala kõige põnevamaks ja elevust tekitavamaks päevaks kujunes reede, kui kõigil oli palutud kodus valmistada ja kooli kaasa tuua üks vigurvõileib. Kohe hommikul esimese tunni ajal valmistas igaüks oma võileivale ka sildi, millele tuli kirja panna võileiva autor ja pealkiri. Seejärel sättisime vigurleivad taldrikutele ning viisime näitusele. Kuna meie näitus sai nii-nii äge, siis ei tahtnud me seda ilu ainult endale hoida ning viisime näituse koridori peale, et ka teiste klasside õpilased saaksid meie kätetööd imetleda.
Näituse külastajaid jagus küllaga :)
Üheks tööks oli veel oma võileiva retsepti kirja panemine. Selleks kirjutasime kõik kasutatud toorained tahvlile. Päris muljetavaldav nimekiri sai:
Kuna ees ootas nädalavahetus ja võileivad teatavasti väga kaua ei säili, siis korraldasime leivanädala lõpetuseks võileiva söömispeo. Enne söömist jutustas veel igaüks, kuidas tema vigurvõileib valmis, kellelt tuli idee ja kes aitas võileiba teha. Nii mõnigi tunnistas ausalt, et tema ise ei teinud midagi, vaid ema-isa tegid sel ajal kui laps hommikusööki sõi ;) Sellest hoolimata teadis igaüks, millest tema võileib on tehtud. Siinkohal tahangi tänada kõiki emasid, isasid, õdesid ja onusid, kes leivanädala õnnestumisele kaasa aitasid.
Pilte näitusest, autoritest koos teosega ja võileiva söömispeost saab näha siit.
Selline sai selleaastane leivanädal. Järgmisel aastal jälle midagi teistmoodi. Tuleval nädalal ootab ees pudrunädal :)
Peaaegu oleksin unustanud. Sel nädalal tähistati ju koolis ka õpetajate päeva. 1.klassi õpetajaks oli 12.klassi õpilane Kristina, kes sai ilmselt tundidega väga hästi hakkama, sest kõik ette antud ülesanded said lastel tehtud. Selle aasta õpetajate päevast jäi mulle aga kõige rohkem meelde üks imearmas kaelakee, mille autoriteks Kertu ja Kristo. Suur aitäh Teile üllatuse eest!
õpetaja Triin
Minu jaoks oli väga äge veeta terve päev koos I klassiga. Õpilased on tublid, muhedad ja väga asjalikud. Loodan, et tulevikus avaneb neid võimalusi veelgi ning jõudu-jaksu õpetaja Triinule vahva blogi pidamisel!
VastaKustutaDirektor Raigo