pühapäev, 25. september 2016

Tere, sügis!

Möödunud koolinädala tähtsündmuseks oli taaskord matk-orienteerumine. Juba traditsiooniks saanud iga-aastane sügise tervitamise matk leidis aset 22.septembril ning oli seekord pühendatud meie koduvalla 25.sünnipäevale. Neljapäeva hommikul jagasime ennast loosi teel kahte rühma: pooled tulid minuga ja pooled läksid õpetaja Ailiga. Kuna oli teada, et pärast matka peavad mõned lapsed veel karate trenni jõudma, siis leppisime õpetaja Ailiga kokku, et käime niipalju kui jõuame, aga umbes kella 12 oleme koolimaja juures tagasi.

Matka jooksul läbisime erinevaid punkte alevi territooriumil: kultuurimaja, vallamaja, päevakeskus, pastoraat, järve ümbrus, vanatehnika varjupaik, bussijaam, mõis, kinomuuseum, võimla. Igas punktis pidime vastama mingile küsimusele, vastused üles kirjutama ja kooli juurde jõudes üle andma. Matka lõppu jõudes olin ausalt öeldes üllatunud, kui nutitelefon näitas, et olime maha kõndinud 5 km ja kusjuures kõiki punkte me läbi käia ei jõudnudki. Nagu hiljem selgus, siis mõned õpilased olid matkanud lausa 8 km (matka pikkus olenes sellest, millise alguspunkti nad endale loosiga tõmbasid). Hoolimata natuke liiga pikast matkapäevast loodan, et lapsed said midagi uut oma koduvalla kohta teada ja olid rahul, sest ilmaga meil järjekordselt vedas :) Pilte matkapäevast võib vaadata siit.

Ühte sünnipäeva sai juba mainitud, aga tegelikult tähistasime sel nädalal koolis ka veel teist tähtpäeva, nimelt kinomuuseumi 10.sünnipäeva. Sel puhul oli onu Vello vedanud kooli aulasse oma vana filminäitamise aparaadi, tädi Ülle oli kaasa toonud korvitäie komme ning onu Tuve rääkis meile natuke sellest, kuidas vanasti filme tehti. Ühiselt vaatasime 1975.aastast pärit filmi "Susanna ja võlusõrmus". Kuna film oli subtiitritega ja kohati ka natuke udune, siis Ülle palvel olime koos õpetaja Margega nõus lastele ette lugema. Ausalt öeldes tundus see alguses natuke hirmutav, kuna meil polnud õrna aimugi, millest film räägib ja kui palju seda teksti on. Algklassiõpetajatena oleme küll harjunud lastele ette lugema, aga seni oleme seda teinud tuntud tekstiga ja omas tempos. "Töö" käigus esinesid ka mõned päris keerulised sõnad, näiteks "KARBUNKUL", aga lõpuks sai ka see selgeks ja tundus, et ka lapsed said meie lugemisest aru, sest reageerisid näiteks naerupahvakutega :)

Kõike eelnevat lugedes võib jääda mulje nagu tavalist õppetööd koolis enam ei toimukski. Tegelikult pole asi nii hull ja jõudsime üht-teist ka õppida. Näiteks uurisime erinevate puude lehti ja vilju,
sobitasime neid omavahel kokku.


Proovisime neid ka joonistada, sest niimoodi mitmel moel ühte teemat käsitledes jääb loodetavasti kõige rohkem meelde. Puude lehtede ja viljade kohta koostas igaüks endale tabeli. Karola ja Loviise tööd said sellised:
Kunstiõpetuse tunnis proovisime kujutada minu arvates sügise kõige kaunimat puud - vahtrapuud.
Töö käis mitmes etapis: kõigepealt taust svammitrükis, siis pintsliga puu tüve ja okste maalimine ning kõige viimasena kleebime okstele päris vahtralehed. Valmis töid saab näha tuleval nädalal koolimajas, kus on üles pandud sügistööde näitus.

Lisaks kõigele eelnevale lugesime, tegime õpitud tähtedega sõnu, õppisime kirjutama oma kodust aadressi, võrdlesime esemeid suuruse ja pikkuse järgi ning meenutasime lasteaias oldud aega. Lehitsesime ka albumit, kus olid pildid ajast kui õpetaja ise veel lasteaias käis :)


Sel nädalal siis sellised tegemised. Mida järgmine nädal toob, see selgub juba varsti.

õpetaja Triin

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar