pühapäev, 11. september 2016

Esimene koolinädal

Esimene täispikk koolinädal on nüüd selja taga. Peamiselt kulus see kooli kodukorraga harjumisele - päeviku täitmine, vajalike õppevahendite lauale võtmine, kehalise kasvatuse tunniks riiete vahetamine, sööklas endale toidu tõstmine ja enda järelt laua koristamine. Minu arvates saame nende asjadega juba päris hästi hakkama, kuigi mõnel päeval oli ikka mõni töövahend ka koju ununenud.

Lisaks kõigele muule tegelesime ikka ka niiöelda päris õppetööga - lugesime, ladusime sõnu, kuulasime ja vastasime kuuldu põhjal küsimustele, jutustasime. Mul on kombeks teha 1.klassi alguses ka 9 sõna etteütlust, nii ka tänavu. Peab tunnistama, et see läks üle ootuste hästi, kõik sõnad olid loetavad ja arusaadavad, kuigi neis esines vigu. Viimane sõna, mille lapsed pidid kirjutama, oli "KOMPVEK". Kõigepealt muidugi selgitasime välja, mis asi see "kompvek" üldse on. Selle sõnaga oli päris palju pusimist ja kõik andsid endast parima. Sten-Marten suutis selle sõna veatult kirjutada. Tubli, Sten-Marten!

Matemaatika tundides uurisime erinevaid geomeetrilisi kujundeid ja püüdsime neid ka enda ümbert leida. Mõne kujundiga tutvusime ka niimoodi:


Arvake ära, mis kujundid on pildil!

Kuna õues on praegu väga ilusad ilmad, siis proovime võimalikult palju ka õuetunde läbi viia. Sel nädalal käisime looduslikku materjali kogumas, et sellest kunsti- ja tööõpetuse tunnis midagi vahvat meisterdada.

Nii valmisid meil rühmatöödena seenemetsad, kus kasvas plastiliinist voolitud söögiseeeni ja ka mürgiseid seeni.


Artur arvas, et need võiks nüüd klassi aknalauale panna, et päkapikud saaksid sinna elama tulla :) Seente teemaga jätkame veel ka järgmisel nädalal, sest siis tahame minna ka päris seeni metsa alla otsima. Loodetavasti veab meil nii ilma kui ka seentega.

Uuel nädalal ootab ees üleeuroopaline spordinädal, mille jooksul toimuvad erinevad sportlikud tegevused. Aga sellest juba järgmisel korral.

õpetaja Triin

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar