pühapäev, 18. september 2016

Liikumine on tervise pant

Lõppeval nädalal tähistati üle Eesti spordinädalat. Nii ka meie koolis. Igaks koolipäevaks olid korraldajad välja mõelnud erinevad sportlikud tegevused:
E - kergejõustik (hoota kaugus, topispallivise, suusavise ja pendelteatejooks)
T - jalgrataste vigursõit
K - tuletõrjesport
N - ümber järve jooks
R - keksumängud

Esmaspäeval jõudis meie klass osaleda kahel alal - hoota kaugus ja pendelteatejooks. Hoota kauguses selgitasime välja oma klassi pikema hüppe teinud poisi ja tüdruku, igaühel oli 3 katset. Meie parimad olid Telle-Riin ja Rivo. Pendelteatejooksus võistlesime II ja III klassiga ning saime 3.koha :) Pilte kergejõustikupäevast võib näha siit.

Lisaks kergejõustiku tegemisele jõudsime käia loodusõpetuse tunni ajal veel ka Kasekoplis seenel. Seeni me väga palju ei leidnud, aga mõned huvitavad leiud olid siiski:
Viimase pildi huvitav leid "ronib" Joosepi õlal :)

Seente teema lõpetuseks panime mõned söödavad seened ka talveks purki ning keldrisse riiulile. Seeni süüa saab see, kes oma purgi üles leiab :)Teisipäeval tegime tõukerattaga vigursõitu - kaldtee, kiik, ühe käega sõit, slaalom. Jällegi osutusid meie klassi parimateks Telle-Riin ja Rivo. Tundub, et meie klassist on sirgumas  Eesti tulevikulootused olümpiamängudel :) Pilte vigursõidust võib näha siit.

Kolmapäeval tehti tuletõrjesporti, kus suuremad õpilased võistlesid aja peale, aga meie saime esialgu lihtsalt proovida, sest tegime seda ju alles esimest korda. Kui 4.klassi jõuame, siis saame ka sel alal teistega mõõtu võtta. Pilte tuletõrjespordist võib näha siit.

Neljapäeval jooksid suuremad õpilased ümber Järva-Jaani tehisjärve aja peale. Meie otsustasime endale sügisese looduse nautimiseks aega võtta ja läbida järveringi jalutades. Startisime koolimaja juurest kell 8. Hoolimata varasest hommikutunnist ja jahedast ilmast olid kõik heatujulised ja reipad. Esimese peatuse tegime Kasekoplis, kus oli ülesandeks leida endale puutokk, millega saaks liivale kirjutada ja joonistada. Enne matka jätkamist leppisime kokku ka selles, mida tokiga teha ei tohi - vehkida ja teisi torkida.

Kuna meie matk toimus matemaatika tunni ajal, siis esimesse peatuspaikka järve ääres (niiöelda lastekale) jõudes pidi igaüks liivale joonistama geomeetrilisi kujundeid, mida olime tundides õppinud. Siinkohal saime üle korrata, mille poolest näiteks erinevad ristkülik ja ruut ning kõik proovisid joonistada nii täpselt ja sirgelt kui suutsid.

Järgmine peatus oli järve kõige "teravamas" nurgas. Seal treenisime oma mälu ja mängisime mängu "Ma läksin matkale ja võtsin kaasa....". Iga õpilane pidi ütlema, mida tema matkale kaasa võttis, aga enne seda pidi nimetama ka kõik teised asjad, mida eelmised õpilased olid öelnud. See harjutus osutus päris raskeks - teisi oli raske kuulata ja tähelepanu kippus hajuma, aga me saime ikkagi lõpuks ringi peale :)

Kuna sel päeval oli meil tunniplaanis ka eesti keele tund, siis lüüsi juurde jõudes tegime sõnaketti, kus iga järgmine sõna pidi algama eelmise sõna viimase tähega. See harjutus võttis ka omajagu aega, aga aega meil oli.

Laeva juures saime jälle liivale kirjutada - ülesandeks oli kirjutada sõna millegi kohta, mida enda ümber parajasti näed. Meie nägime neid asju:Kui piltide järgi hästi aru ei ole saada, siis lisan igaks juhuks, et liivale on kirjutatud VESI, LIIV, KIIK, PUU, LAPSET (LAPSED) ja PÄSTA (PÄÄSTE)

Peale sõnade kirjutamist liivale hakkaski järveringi lõpp paistma. Vastu tulles enamuse laste tungivale soovile läbisime viimase osa joostes (kes tahtis, see jalutas).

Ja oligi meie ümber järve matk tehtud, jäänud oli veel koolimaja juurde tagasi jõuda. Kui koolimaja ukse juurde jõudsime, näitas tark nutitelefon, et olime värskes õhus viibinud 1 tund ja 27 minutit ning läbinud 3,4 km.

Viimane spordinädala koolipäev möödus keksutades. Hüppenööriga hüppamises võitsid poisid, sest nemad suutsid mitu korda hüpata nii, et kõik said korraga üle.Keksukastides pidi hüppama numbrite järgi, kord koos jalgadega, siis vasakul jalal hüpates ja lõpuks paremal jalal hüpates. Sellel alal me parimaid ei selgitanud, vaid lustisime niisama.

Nädala kokkuvõttes võib öelda, et oleme üks väga sportlik klass. Loodetavasti püsime tänu sellele ka terved, sest terves kehas pidi olema ka terve vaim ja tervet vaimu on meil väga vaja, sest tahame palju ja põnevaid asju õppida.

õpetaja Triin

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar